Subject: Töitä tarjolla
Posted on: 04/18/06 16:59
By: Korson Jeesus
Töitä tarjolla
Posted on: 04/18/06 19:06
By: Darth Vader
Sammutusmies, 10 paikkaa, Päijät-Hämeen pelastuslaitos, Padasjoki
PHPELA/ Padasjoen VPK hakee uusia jäseniä toimintaan. Aikaisempaa työkokemusta ei vaadita. Koulutamme työhön. Työ sopii yli 16 vuotiaille
Työkokemus ei lainkaan - 1v
Työ alkaa HETI
Työaika muu osa-aikatyö
Työn kesto yli 12 kuukautta
Mielenkiintoista,oli pakko lainata tuota sanamuotoa; tästä saa sen käsityksen,että mukaan pääsee sammutusmieheksi heti kun on 16 vuotta täyttänyt ja koulutuksen saanut , olisiko ollut kuitenkin syytä tarkentaa noita ikärajoja ja mainita että hälytysosastossa ei ennen täysi-ikäisyyttä ole montaakaan hommaa johon saa tulla mukaan...
Jos tosiaan näin on päätetty ,on ilmeisesti väki tosi vähissä.
Onkohan ilmoitus vpk:n itsensä laittama,vai onko taustalla myös pelastuslaitoksen tahto ja tuki hankkeelle.
Toivotamme onnea ja menestystä ja mielenkiinnolla kuulisi ,miten tässä todella käy.
Töitä tarjolla
Posted on: 05/14/06 16:03
By: Darth Vader
Tuliko työkkäristä päivystävä vpk,hakuaika on vielä käynnissä; päivän Teksti-TV klo 18.15;
Padasjoella syttyi iltapäivällä tulipalo Eimi Oyn toimitiloissa.Mm. keinutuoleja valmistavan tehtaan purusiilossa syttyi tulipalo,joka kuitenkaan ei päässyt leviämään tehtaan puolelle.
Palon kerrottiin olevan hallinnassa illalla klo 18 jälkeen.
Töitä tarjolla
Posted on: 06/14/06 11:05
By: Korson Jeesus
Lisää duunia tarjolla... Nyt pääsee jo yksikönjohtajaksi.
Linkki
Töitä tarjolla
Posted on: 06/14/06 16:11
By: SilentSoul
Samma gubbe näköjään haeskelee Paloforumilla porukkaa duuniin, huomasin nyt vasta.
Haku on kiihkeämmin päällä kuin poliisikoululla konsanaan.... Neljän vuoden kuluttua voisinkin vastata työkutsuun, mutta nyt ei oikein sovi.
Töitä tarjolla
Posted on: 06/15/06 17:59
By: Korson Jeesus
Quote by: SilentSoulSamma gubbe näköjään haeskelee Paloforumilla porukkaa duuniin, huomasin nyt vasta.
Haku on kiihkeämmin päällä kuin poliisikoululla konsanaan.... Neljän vuoden kuluttua voisinkin vastata työkutsuun, mutta nyt ei oikein sovi.
Paloforumilla? Ei kai sitä lue kukaan.
Töitä tarjolla
Posted on: 06/15/06 19:04
By: kuli
Quote by: *censored*n JeesusQuote by: SilentSoulSamma gubbe näköjään haeskelee Paloforumilla porukkaa duuniin, huomasin nyt vasta.
Haku on kiihkeämmin päällä kuin poliisikoululla konsanaan.... Neljän vuoden kuluttua voisinkin vastata työkutsuun, mutta nyt ei oikein sovi.
Paloforumilla? Ei kai sitä lue kukaan.
Miksi ei lukisi? Kesällä toki on hiljaisempaa, mutta ei se niin kovin paljon tästä jää jälkeen.
Onko muuten FRN tai joku muu taho harkinnut tarjouksen tekemistä PHPELAlle Padasjoen kunnan pelastustoimen hoitamisesta? Ymmärtääkseni tarjolla on hieman rahaa ja käytettävissä sangen nykyaikainen kalusto. Padasjoella on tunnetusti myös hyvät harjoitusmaastot, joten rahastuksen sivutuotteena voisi vielä pitää koulutus-/harjoitusleiriäkin. Ilmoittaudun vapaaehtoiseksi tankkikuskiksi, sen varalta, että jostakin innostutaan kasaamaan porukkaa Padasjoen kansan pelastamiseksi. Issesseni en viitsi lähteä.
Töitä tarjolla
Posted on: 06/15/06 20:10
By: Clint Eastwood
Olemme tehneet tarjouksia eri yhteiskumppanien kanssa erilaisista hankkeista. Aluepelastuslaitoksilla ei liikelaitostumisestaan huolimatta ole kykyä käsitellä saatuja tarjouksia, vaikka selllaisien saamiseen on tahtotila ollutkin. Johtuneeko siitä, että omien tarjouspyyntöjen laatiminenkin on vaikeaa. Toisaalta näin pitkäjänteisesti kehitettävällä alalla ei yksityinen sektorikaan ole kyennyt neuvotteluyhteyksien avaamiseen.
FRN Global Services on tälläkin viikolla vastannut osaltaan Padasjoen kunnan pelastusturvallisuuden kehittämisestä sijoittamalla pääomia alueelle hankittavaan kalustoon, koska organisaatiossa vaikuttavilla tahoilla on ollut merkittäviä intressejä alueella kohta 200 vuotta. Hallintopalveluyksikkömme on konsultoinut myös muissa alueen hankkeissa ja omistaa yhden aluetta koskevan fi-domaininkin.
Pallo on teillä, olemme operaation (palvelun) tuotteistamispuolella mielellämme mukana.
Paikallistuntemusta testaamme seuraavalla kuvalla:

Oikean katuosoitteen voi meilata kirjaamoomme ja ensimmäinen oikean vastauksen ilmoittanut saa PALOKUNTA-tuotepakkauksen.
PS: Paloforum? hei haloo...
Töitä tarjolla
Posted on: 06/16/06 14:25
By: Korson Jeesus
Quote by: Clint Eastwood
Oikean katuosoitteen voi meilata kirjaamoomme ja ensimmäinen oikean vastauksen ilmoittanut saa PALOKUNTA-tuotepakkauksen.
PS: Paloforum? hei haloo...
Purtmäentie 26?
P.S. Voin meilata tarvittaessa
Töitä tarjolla
Posted on: 06/17/06 06:07
By: SilentSoul
Asiahan on niin, että joku lukee Seiskaa ja minä PaloForumia.
Töitä tarjolla
Posted on: 06/17/06 11:37
By: Korson Jeesus
Quote by: SilentSoulAsiahan on niin, että joku lukee Seiskaa ja minä PaloForumia.
Voiko joku nyt vihdoin kertoa, mikä tämä "palofoorum" oikein on? Olen kyllä joskus aikaisemmin kuullut puhuttavan ns. palofoorum-jätkistä.
Töitä tarjolla
Posted on: 06/17/06 14:30
By: SilentSoul
Se on vähän kuin tämä, poissuljettuna aika montakin asiaa. Esim. hanskoja ei ole kai minun siellä oloni aikana kyselty, vaan enemmänkin on tapeltu melkein mistä vaan kun kerran siellä voi anonyyminä kirjoitella.
Se on vähän kuin peräsuolen tähystys: sitä ei osaa oikein kuvata vaan se pitää kokea.
Töitä tarjolla
Posted on: 06/17/06 17:24
By: Korson Jeesus
Quote by: SilentSoul
Se on vähän kuin peräsuolen tähystys: sitä ei osaa oikein kuvata vaan se pitää kokea.
Ja vähän niinku paloforumjätkät. Kukaan ei tunnusta olevansa sellainen, muta silti niitä vaan riittää. Eikä niitä voi selittää, ne pitää itse nähdä.
Töitä tarjolla
Posted on: 06/17/06 18:55
By: kuli
Quote by: *censored*n JeesusQuote by: SilentSoulAsiahan on niin, että joku lukee Seiskaa ja minä PaloForumia.
Voiko joku nyt vihdoin kertoa, mikä tämä "palofoorum" oikein on? Olen kyllä joskus aikaisemmin kuullut puhuttavan ns. palofoorum-jätkistä.
http://www.paloforum.net/index.php?act=Stats&CODE=leaders Oheisen sivun perusteella voisi esittää epäilyksen siitä, että Espoon suunnan lisäksi tarkempaa tietoa voisi levittää myös ystävämme herra C.
Töitä tarjolla
Posted on: 06/17/06 21:50
By: Clint Eastwood
Fakkitavaraa.
Ei ole tietoa, jota meillä ei olisi.
TkoulO V luku
A. Toiminta vartiomiehenä
117. Vartiomiehen on tähystäessään myös tarkkailtava lumen karisemista puista.
Töitä tarjolla
Posted on: 10/12/06 18:58
By: Korson Jeesus
Töitä tarjolla
Posted on: 10/12/06 19:09
By: Tiikeri Puinen
Mahtaakohan olla vähän kokeneet hanskat talon puolesta
Töitä tarjolla
Posted on: 10/22/06 13:39
By: Korson Jeesus
Oikotiellä haetaan Hätäkeskuslaitokselle johtajaa. Ilmoitus on sisällöltään varsin mielenkiintoinen... Johtaja toimii lmeisesti oman toimensa ohella myös järjestelmäasiantuntijana.
HÄTÄKESKUSLAITOKSEN JOHTAJAN VIRKA, HÄTÄKESKUSLAITOS
Hätäkeskuslaitos julistaa haettavaksi
HÄTÄKESKUSLAITOKSEN JOHTAJAN VIRAN
Hätäkeskuslaitoksen yhteinen virka on sijoitettu Hätäkeskusyksikön tietohallintoon, ja virkapaikka on Länsi-Uudenmaan hätäkeskus Lohjalla.
Järjestelmäasiantuntija huolehtii osaltaan hätäkeskusten viestintä- ja tietoliikennejärjestelmien sekä tietoteknisten järjestelmien käyttö- ja ylläpitotehtävistä sekä osallistuu järjestelmien kehittämiseen yhdessä Hätäkeskuslaitoksen muun tietohallinnon kanssa. Virkaan valittavalta toivotaan osaamista seuraavilta tietoliikenne- ja tietotekniikan osa-alueilta:
- puhelinvaihde-, viesti- ja puhepalvelinjärjestelmät (esim. HiPath)
- tietoliikennejärjestelmät
- lähiverkot, kytkimet, reitittimet ja palomuurit
- audio-/ tallenninjärjestelmät
- MS- työasemat ja palvelimet
Arvostamme tietoliikennetekniikan tai tietotekniikan vähintään opistotasoista tekniikka-alan tutkintoa (esim. tietoliikenneinsinööri) sekä soveltuvaa työkokemusta. Tehtävän hoito edellyttää matkustusvalmiutta.
Hätäkeskustoiminnan tai jonkin muun turvallisuusviranomaisen tietoteknisten ja viestijärjestelmien tuntemus katsotaan eduksi.
Järjestelmäasiantuntijan virka sijoittuu Hätäkeskuslaitoksen palkkausjärjestelmässä vaativuusluokkaan F (2743,33 ?/kk) Tehtävän vaativuuteen perustuvan palkanosan lisäksi maksetaan henkilökohtaiseen työsuoritukseen perustuvaa palkanosaa (0 - 47%). Uuteen palkkausjärjestelmään siirrytään vaiheittain vuosien 2004 - 2008 aikana.
Virka pyritään täyttämään 1.12.2006 alkaen. Ennen virkaan nimittämistä hakijoista pyydetään turvallisuusselvitys.
Ruotsinkielinen hakukuulutus löytyy Hätäkeskuslaitoksen internetsivuilta www.112.fi /lediga tjänster -osiosta.
Lisätietoja antavat hätäkeskusyksikössä käyttöpäällikkö Jyrki Ojala, puh. (02) 624 4852, 040 584 3112 ja tietohallintopäällikkö Jukka Aaltonen, puh. (02) 624 4840, 040 501 2867. Hätäkeskusyksikölle osoitetut vapaamuotoiset hakemukset ansioluetteloineen, joita ei palauteta, tulee toimittaa 3.11.2006 klo 15.00 mennessä osoitteella Hätäkeskuslaitoksen kirjaamo, PL 112, 28131 PORI (käyntiosoite Satakunnankatu 3-5, 28100 PORI). Kuoreen tulee merkitä virka, jota haetaan.
Töitä tarjolla
Posted on: 10/22/06 13:49
By: Clint Eastwood
Töitä tarjolla
Posted on: 10/22/06 13:55
By: Korson Jeesus
Quote by: Clint EastwoodKorjausta ootellessa....
Kumpaahan haetaan johtajaa vai järjestelmäasiantuntijaa?
Kuvakaappaus Oikotieltä
Säästötoimia. Ehkä sama herra hoitaa toisen homman otona.
Töitä tarjolla
Posted on: 10/22/06 16:49
By: Darth Vader
Nyt tosiaan säästetään ,kaveri saa hoitaakseen myös puhelinvaihteen, tähän ei pysty edes Alepa...
Virkaan valittavalta toivotaan osaamista seuraavilta tietoliikenne- ja tietotekniikan osa-alueilta:
- puhelinvaihde-, viesti- ja puhepalvelinjärjestelmät
Töitä tarjolla
Posted on: 10/29/06 18:16
By: Korson Jeesus
Espoo hakee pelastusdirikaa...
Olennaiset:
Tehtäväkohtainen peruspalkka on 5.552,73 ?/kk. Lisäksi tulevat mahdolliset KVTES:n mukaiset lisät. Viran palkka kaikkine lisineen on 6.108,00 ?/kk. Palvelussuhteen ehdot määräytyvät kunta-alan sopimusten mukaan.
Pätevyysvaatimus: Päätoimiselta pelastustoimintaan osallistuvalta päällystöltä vaadittavan tutkinnon lisäksi soveltuva ylempi korkeakoulututkinto.
Lisäksi edellytämme: johtamiskokemusta, esimiestaitoja, yhteistyökykyä, laaja-alaisuutta ja kehittämissuuntautuneisuutta sekä monipuolista kielitaitoa, arvostamme hyvää ruotsin kielen taitoa. Vaadittava kielitaito määräytyy Espoon kaupungin kielitaitosäännön mukaan.
Palvelussuhteeseen liittyviä tietoja
Tehtäväkohtainen palkka: 5.552,73 ?/kk
Sopimusala: KVTES Kunnallinen yleinen virka- ja työehtosopimus
Hinnoittelukohta: 11111112
Työaika: 36,25 h/viikko
Kapiaiset älkööt siis vaivautuko.
Töitä tarjolla
Posted on: 10/29/06 20:40
By: Rautakanki
Sotatieteiden maisterin tutkinto on ylempi korkeakoulututkinto...
Töitä tarjolla
Posted on: 10/29/06 21:10
By: Korson Jeesus
Quote by: Rautakanki
Sotatieteiden maisterin tutkinto on ylempi korkeakoulututkinto...
Kyllä kyllä, mutta...
Pätevyysvaatimus: Päätoimiselta pelastustoimintaan osallistuvalta päällystöltä vaadittavan tutkinnon lisäksi soveltuva ylempi korkeakoulututkinto.
Töitä tarjolla
Posted on: 11/10/06 10:14
By: Korson Jeesus
Töitä tarjolla
Posted on: 11/26/06 18:55
By: idi
Löytyy myös Kainuusta, siellä joka tolpassa ja taulussa lappuja joissa luki Haluatko Palomieheksi jne...http://www.kainuunpelastuslaitos.fi/liitedokumentit/pdf/Sopimuspalomiehet_haku.pdf
Töitä tarjolla
Posted on: 11/26/06 19:11
By: Darth Vader
Täytyy soittaa Anssille, ja kysyä kähmitäänkö Kainuussa, vai onko tilanne hallussa...
Harmi,että kaveri lähti Vantaalta Kainuuseen,toisaalta kyllä ymmärtää miksi.Kaveri kun teki kaiken työn ja muut otti kunnian itselleen.Mutta niinhän se usein menee...
Töitä tarjolla
Posted on: 12/12/06 14:40
By: Korson Jeesus
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 01/10/07 22:11
By: Korson Jeesus
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 01/31/07 22:17
By: Clint Eastwood
Hätäkeskuslaitos tarjoaa:
Hätäkeskuslaitoksen johtajan virka, Sisäasiainministeriö, Pori
http://www.mol.fi/paikat/Job.do?lang=fi&jobID=6574652&index=42&anchor=6574652
Virkaan valittavalta odotetaan hyvää organisaation ja henkilöstön johtamiskykyä sekä toiminnan kehittämisen osaamista ja yhteistyötaitoja. Eduksi katsotaan julkishallinnon tuntemus sekä hyvä englannin kielen taito. Hakijoiden henkilöarviointiin voidaan käyttää soveltuvuustestejä.
Ellei erikseen moista mainita, voidaanko julkiseen
johtajan virkaan joutua valitsemaan yhteistyökyvytön henkilö, jolla on huono organisaation ja henkilöstön johtamiskyky ja joka ei osaa kehittää toimintaa?
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 02/05/07 09:47
By: Korson Jeesus
Pelastusmies Tikkakoskelle
Vaatimuksina mm.
Pelastushenkilöstön peruskurssi (ILMAV/ILL), tai sammutustyökurssi (SPEK) ja pelastustyökurssi (ILMAV tai SPEK)
- Ensiapukurssi I ja II, tai palokuntien ensiapukurssi
- Savusukelluskurssi (ILMAV tai SPEK)
- Öljyvahingon-, tai vaarallisten aineiden kurssi
Eduksi katsotaan suoritettu pelastusyksikön johtajan koulutus.
--------
Eduksi katsotaan toimiminen pelastusalan tehtävissä.
Lisäksi hakijalta edellytetään:
- C -luokan ajokortti
- hyvää fyysistä kuntoa ja terveitä elämäntapoja
- kykyä työskennellä ryhmässä ja halukkuutta itsensä omaehtoiseen
kehittämiseen
- valintatilaisuudessa hyväksytysti suoritettuja soveltuvuustestejä ja
-kokeita sekä soveltuvuutta sotilasammattiin.
Terveisiä!
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 02/24/07 12:23
By: ELS/GEOFIS
Tarvetta luulisi olevan, sillä edes näin lauantaina ei Padasjoelta saanut kahteen tilanteeseen samaan aikaan henkilöstöä. Ensivasteen ollessa liikenteessä, ei pieneen tulipaloon riittänytkään porukkaa edes kotoa. Asikkala hälytettiin hoitamaan tilanne, ja matkaa oli...?

(P11 lähti toki paljon myöhemmin, muttei henkilöstöä kuskin lisäksi montaa ollut? ...ainakaan täysi-ikäistä)
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 02/24/07 13:58
By: Anonymous
Onko syytä ottaa oma hööki mukaan jos menee Padasjoelle esim. mökkeilemään?
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 03/01/07 11:30
By: Vanilli
Palopäässä 1/2007 on myös pätkätyö ilmoituksia. Rukalle tai Ylläkselle pääsee lomailemaan ilmaiseksi, jos hiihtelee sammutusvarustuksesa (sivu 19). En tiedä onko ilmiö uusi vai ei, mutta ensimmäistä kertaa osui omiin silmiin. Vinkkinä osalle Kusimaan "vapaaehtoisista", sielläkin maksetaan lähdöistä palkkaa.
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 04/14/08 06:36
By: Korson Jeesus
Lapissa töitä
muille palomiehille.
Muut palomiehet, 5 paikkaa, Lapin liitto pelastuslaitos, Pello, Pello
Palomiehen tehtävät vapaapalokunnassa. Palkkaa maksetaan harjoituksista ja hälytyksistä. Koulutus tapahtuu viikkoharjoituksissa ja kursseilla ympäri Lapin lääniä. Lisätietoja Jussi-Pekka Heinonen, p. 0504387162, pellonvpk@suomi24.fi
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 06/09/08 15:02
By: Korson Jeesus
6.6.2008
Suomen Pelastusalan Keskusjärjestö etsii Pohjanmaan alueyksikköönsä määräaikaista
Projektipäällikköä
Suomen Pelastusalan Keskusjärjestö käynnisti vuonna 2007 Yli Hyvä Juttu -projektin, jonka tavoitteena on kehittää toimintamalli nuorten syrjäytymisen ehkäisemiseksi palokuntanuorisotoiminnan avulla. Kehitysprojekti on toteutettu Pohjanmaan ja Oulun alueilla kuntien ja paikallisten palokuntien yhteistyönä.
Nykyisen projektipäällikkömme siirtyessä uusiin tehtäviin, etsimme projektipäällikköä saattamaan erinomaisesti edennyt kehitysprojekti loppuun. Tarjoamme mielenkiintoisen ja haastavan tehtävän kehitysprojektin parissa. Tehtävä on määräaikainen 1.7. -31.12.2008, ja toimipiste sijaitsee SPEK Pohjanmaan alueyksikössä Vaasassa.
Toivomme sinulta tehtävään soveltuvaa koulutusta ja kokemusta projektityöskentelystä.
Hakemukset palkkatoivomuksineen pyydetään toimittamaan 11.6.2008 mennessä osoitteella rekry@spek.fi.
Lisätietoa tehtävästä:
Järjestöpäällikkö Ilkka Horelli 09-4761 1322 tai 045 6577 294
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 06/24/08 17:50
By: Darth Vader
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 06/26/08 08:25
By: Korson Jeesus
Apulaispalopäällikkö, Vantaan kaupunki, Vantaa
1-52-08/Tehtävän kuvaus:
Viran tehtäviin kuuluu mm. väestönsuojeluun liittyvät asiat ja alkuvaiheessa osallistuminen tilannekeskus -hankkeeseen.
Kelpoisuusehto:
Pohjois-Savon ammattikorkeakoulussa yhteistyössä Pelastusopiston kanssa toteutettu päällystön koulutusohjelma (insinööri amk) tai aikaisemman päällystön kelpoisuuden tuottanut tutkinto pelastusalan oppilaitoksessa.
Yhteystiedot Pekka Vänskä, pelastusjohtaja, 09 8394 0001, etunimi.sukunimi@ku-pelastus.fi
Työpaikan osoite Teknikontie 4, 01530 VANTAA
Työkokemus 1-5 vuotta
Työ alkaa 01.08.2008
Työaika kokopäivätyö, Kokopäivätyö
Työn kesto yli 12 kuukautta
Haku päättyy 08.07.2008 klo 15:00
Hakulomakkeen WWW-osoite
https://www.tyonhaku.vantaa.fi/JobsDescription.asp?AD_ID=5307&Z=V
Ilmoitus jätetty 24.06.2008
Ilmoitusnumero 7006746 Työnantajan viite 1-52-08
Mol.fi
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 06/26/08 19:44
By: Darth Vader
Eiköhän tuohon ole jo joku kaveri Helsingistä tulossa...
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 06/27/08 04:20
By: Korson Jeesus
Quote by: Darth+VaderEiköhän tuohon ole jo joku kaveri Helsingistä tulossa...
Toinen kummisetä?
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 09/18/08 16:30
By: Korson Jeesus
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 11/23/08 15:16
By: Clint Eastwood
http://www.oikotie.fi/cache?exit=show_job&id=343948&sRef=HSAvainpaikat&keyJobId=12094
KEHITTÄMISYKSIKÖN PÄÄLLIKKÖ, HYVINKÄÄN KAUPUNKI
Kehittämisyksikön keskeisenä tehtävänä on elinkeino- ja innovaatiopolitiikan valmistelu ja toimeenpano sekä tähän liittyvä kunta-, alue- ja muu yhteistyö. Yksikön vastuulle kuuluvat myös vuoden alussa perustettavan kaupunginhallituksen konserni- ja tukipalvelujaoston työn valmistelu, projektitoimintaan liittyvät asiantuntijapalvelut ja kansainvälisten asioiden koordinointi ja valmistelu. Lisäksi toimialaan kuuluu kaupungin turvallisuustöihin liittyvät asiat.
Bingo.
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 11/23/08 21:12
By: Korson Jeesus
Tällaista ei olekaan hetkeen näkynyt:
Palomies, 5 paikkaa, Vantaan kaupunki, Vantaa
1-70-08/Tehtävän kuvaus: Palomiehen tehtävänä on osaltaan osallistua valmiuden ylläpitoon, pelastustoimintaan sekä toiminnan kehittämiseen. Lisäksi palomiehet osallistuvat ennalta ehkäisevään toimintaan yhdessä turvallisuuspalveluiden kanssa.
Kelpoisuusehto: Pelastuslain 15 §:ssä tarkoitetussa oppilaitoksessa suoritettu miehistötutkinto pelastuslinjalta tai aikaisempi tehtävää vastaava miehistön kelpoisuuden tuottaneen tutkinnon pelastuslain oppilaitoksessa edellyttämä pätevyys.
Yhteystiedot Jarkko Selin, palopäällikkö, 09-8394 0901, etunimi.sukunimi@vantaa.fi, Puh. 050 381 9240
Työpaikan osoite Teknikontie 4, 01530 VANTAA
Työ alkaa Sopimuksen mukaan
Työaika 4-5 -vuorotyö, 42h/vko
Työn kesto yli 12 kuukautta
Haku päättyy 27.11.2008 klo 15:00
Hakulomakkeen WWW-osoite
https://www.tyonhaku.vantaa.fi/JobsDescription.asp?AD_ID=5888&Z=V
Ilmoitus jätetty 17.11.2008
Ilmoitusnumero 7117741 Työnantajan viite 1-70-08
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 11/27/08 08:03
By: Rautakanki
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 01/25/09 09:53
By: Korson Jeesus
Päivän Hesarista:
[media:20090125115055686]
Jos nykyinen duuni tuntuu turha haastavalta, niin seuraavaksi voisi kokeilla laittaa apinat ruotuun. Homman voisi aloittaa hankkimalla paviaaneille perseen peittävät virkapuvut.
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 01/26/09 14:18
By: watti
Quote by: *censored*n+JeesusPäivän Hesarista:
[media:20090125115055686]
Jos nykyinen duuni tuntuu turha haastavalta, niin seuraavaksi voisi kokeilla laittaa apinat ruotuun. Homman voisi aloittaa hankkimalla paviaaneille perseen peittävät virkapuvut.
Miten mulla tuli heti mieleen eräs jolle toi homma sopis kuin simmarit sialle !!!
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 02/20/09 20:53
By: Public servant
Nyt pääsis agentiksi http://www.mol.fi/paikat/Job.do?lang=fi&jobID=7172578&index=15&anchor=7172578
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 03/04/09 21:53
By: Public servant
Tampereen keskuspaloaseman valvomossa paikka auki:
http://www.mol.fi/paikat/Job.do?lang=fi&jobID=7178679&index=123&anchor=7178679
Re: Töitä tarjolla
Posted on: 06/09/09 20:56
By: Clint Eastwood
Rescue.fi - Forum
https://rescue.fi/forum/viewtopic.php?showtopic=5670