Tervetuloa sivustolle Rescue.fi, Anonymous 03.06.2026 kello 22:00
Rescue.fi
Uudenmaan pelastusliiton toiminnanjohtaja
leinoti
kuli
Jopas oli allekijoittaneelle paukku lukea uudesta nimityksestä. Sikäli mikäli olen ymmärtänyt Markku Virtasen asenteen VPK toimintaan kohtaan. On aika veikeä valinta ottaa hänet UPL:n toiminnanjohtajaksi
Korson Jeesus
johtohenkilöstöä kohtaan on usein halveksiva ja johdosta pyritään pysymään erossa. - Teija Mankkinen
Clint Eastwood
Rautakanki
Villit huhut kertovat että MV:lla olisi menneisyys eräässä vantaalaisessa sopimuspalokunnassa... Kuvamateriaaliakin asiasta on.
Rautakanki
Kuulopuheiden mukaan haussa oli toiminnanjohtaja, joka kykenee luotsaamaan itsenäistä pelastusliittoa SPEK:n yksinvaltiuspyrkimysten keskellä. On ollut peräti outoa, ettei ns. yhden työnantajan mallista ja sen kehityksestä ole juuri tiedotettu kenttää, kunnes Partasen Marko sai jälleen teroitettua kynänsä ja nostettua suden pöydälle kirjoituksellaan "Susi nimeltään SPEK". Ei savua ilman tulta ja Pasilan tsaarilla meni lähteiden mukaan herne vahvasti hengityselimeen ja Frans kipaisi kirjoittelemaan oikaisu- ja vastinekirjoituksen. Sananvapaus on arvo ja Partasen kirjoituksen tuottamat reaktiot vain todistavat, ettei se ole pelastusalalla itsestäänselvyys ja faktojen käsittely julkisuudessa pelottaa edelleen monia. Suosittelen uranvaihtoa jo tässä vaiheessa.
Clint Eastwood
Kysymys kuuluu: Milloin pelastusalalla saati alan järjestötoiminnassa on toimintakulttuuriin kuulunut avoin keskustelu?
Korson Jeesus
johtohenkilöstöä kohtaan on usein halveksiva ja johdosta pyritään pysymään erossa. - Teija Mankkinen
leinoti
Prinssi
Clint Eastwood
- Normal Topic
- Sticky Topic
- Locked Topic
- New Post
- Sticky Topic W/ New Post
- Locked Topic W/ New Post
- View Anonymous Posts
- Anonymous users can post
- Full HTML Allowed
- Censored Content